Dlaczego Twoja organizacja potrzebuje platformy low-code! Dowiedz się z bezpłatnego e-booka.
12.06.2024

Coraz bardziej konkurencyjne warunki prowadzenia działalności gospodarczej sprawiają, że producenci znajdują się pod ciągłą presją, aby zmodernizować technologię, optymalizować koszty, poprawić jakość swoich produktów oraz sposób współpracy z dostawcami, partnerami i klientami.

Większość firm posiada lub planuje wdrożenie lub modernizację systemu ERP. Oferuje on szeroki wachlarz gotowych funkcjonalności. Wspiera główne procesy oraz porządkuje działania firmy. Często jednak oczekiwania kadry zarządzającej idą o wiele dalej. Wynika to z konieczności posiadania spersonalizowanej aplikacji czy systemów i funkcji pozwalających na wyróżnienie firmy na rynku i tym samym dotarcie do klienta. Oczekuje się, że stosowane rozwiązania pomogą szybko reagować na zmiany i będą odpowiedzią na poniższe wyzwania.

Wyzwania firm produkcyjnych 

Time-to-market czyli czas od pomysłu do wdrożenia. Biznes potrzebuje rozwiązań na „już”, tempo z jakim zmienia się rynek nie pozwala, aby wdrażanie zmian trwało pół roku czy dłużej, tak jak w przypadku tradycyjnego developmentu nowej funkcjonalności. Producenci potrzebują procesów, technologii i rozwiązań, łączących informacje między systemami i dostarczają intuicyjne dla pracowników aplikacje. Bez nich szybkie wprowadzanie produktów na rynek i napędzanie zmian organizacyjnych może okazać się niemożliwe.

  • Prototypowanie. Podejście Agile do zmian. Często zdarza się, że przedsiębiorstwo ma wspaniałe pomysły, które mogłyby zbudować przewagę konkurencyjną albo usprawnić działalność firmy. Jednakże doświadczenie pracowników czy zarządu związane z ogromem wysiłku i bardzo długim czasem wdrażania zmian sprawia, że kwestie modernizacji i nowych rozwiązań odchodzą w niepamięć. A gdyby tak można było przy niskich kosztach i małym ryzyku szybko sprawdzić pomysł?
  • Omnichanel. Raz zrobiona aplikacja dostępna jest na różnych urządzeniach. Od typowej przeglądarki, przez natywne aplikacje mobilne pobierane ze sklepu Google Play czy App Store, po różne urządzenia np. kolektory danych czy ekrany dotykowe na produkcji.
  • Możliwości zasobów IT. Często ilość pomysłów jakie generuje biznes przewyższa możliwości działów IT. Brak mocy przerobowej sprawia, że rozwój przedsiębiorstwa może być mocno ograniczony. A gdyby tak można by było przerzucić element tworzenia aplikacji z programistów na analityków?
  • Wielofirmowość. W przypadku grup kapitałowych często występuje problem różnorodności systemów ERP. Istnieje potrzeba rozwiązania, które pozwoli na uwspólnienie interfejsu, obsługę procesu w jednej aplikacji oraz umożliwi konsolidację danych.

Przeczytaj, jak dzięki dedykowanej aplikacji zbudowanej na platformie low-code firma usprawniła zarządzanie produkcją projektową, zwiększając kontrolę nad przebiegiem procesu wytwarzania i czasem realizacji zleceń.

Odpowiedzią na takie oczekiwania jest wykorzystanie platformy low-code, nAxiom, która pozwala zrealizować wszystkie wymienione wyżej postulaty. Wspiera zarządzanie ludźmi, procesami i danymi. Służy do tworzenia wydajnego i bezpiecznego oprogramowania wspierającego transformację cyfrową poprzez usprawnienie i automatyzację procesów biznesowych. Pozwala na budowanie rozwiązań zintegrowanych z kluczowymi systemami informatycznymi bez ingerencji w ich kod źródłowy.

Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.

Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.