Korzyści z zastosowania platform low-code w sektorze publicznym
Tworzenie aplikacji przy użyciu tradycyjnego podejścia może być czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego wiele firm oraz podmiotów działających w sektorze publicznym i prywatnym decyduje się na korzystanie z platform low-code
Platformy niskokodowe służą do tworzenia wydajnego i bezpiecznego oprogramowania. Nie wymagają one zaawansowanego kodowania. W rezultacie, z powodzeniem wykorzystywane mogą być nie tylko przez programistów, ale również osoby nieposiadające formalnej wiedzy na temat programowania (Citizen Developers). Mechanizmy drag-and-drop oraz point-and-click pozwalają tworzyć dowolne aplikacje biznesowe przy pomocy dostępnych modułów. Wszystko to sprawia, że budowanie, modyfikowanie i utrzymywanie nowych aplikacji jest proste i gwarantuje dużą oszczędność czasu.
Low-code - korzyści z zastosowania w sektorze publicznym
Dziś platformy low-code wykorzystywane są do projektowania i wdrażania interfejsów użytkownika, a także projektowania procesów biznesowych i ich automatyzacji z kilku względów.
Do zalet platform low-code możemy zaliczyć:
- Zarządzanie ludźmi, procesami, danymi w ramach jednej platformy.
- Przejrzysty interfejs – prosta logika i funkcje drag-and-drop sprawiają, że platformy low-code są bardzo intuicyjne. Dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane przez citizen developerów.
Szybkie wdrażanie - korzystanie z gotowych elementów umożliwia tworzenie dedykowanego oprogramowania dla firm w błyskawicznym tempie. - Optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych - platformy niskokodowe pozwalają na modyfikację dotychczas używanych narzędzi bez naruszania ich kodu źródłowego oraz integrację nowych aplikacji z istniejącymi narzędziami informatycznymi.
- Bieżące reagowanie na pojawiające się wyzwania - platformy oferują możliwość projektowania nowych funkcjonalności dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.
- Zredukowanie kosztów - ograniczenie kosztów związanych z tworzeniem, modyfikacją i utrzymaniem aplikacji. Maleje także zapotrzebowanie na programistów, co pozwala na zminimalizowanie kosztów zatrudnienia.
- Ułatwianie pracy - wdrożenie narzędzi w firmie prowadzi do ułatwienia pracy zarówno menedżerom, jak i podległym im pracownikom. Platformy low-code ułatwiają także pracę programistom, którzy nie muszą poświęcać czasu na wykonywanie żmudnych i powtarzalnych czynności. Zadania, które w przeszłości mogły zajmować długie miesiące, dziś wdrażane są w o wiele krótszym czasie.
- Optymalizacja inwestycji - raz zakupiona platforma pozwala na zbudowanie wielu aplikacji w przyszłości.
Poznaj nowe podejście do cyfryzacji realizowanej z wykorzystaniem elastycznej platformy low-code, która zapewnia organizacjom wszystko to, czego one potrzebują w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości
Wszystkie powyższe korzyści z stosowania platform low-code sprawiają, że mogą być one wykorzystywane zarówno przez małe i średnie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa działające w sektorze prywatnym oraz przez podmioty z sektora publicznego. Jeśli zainteresowały Cię platformy low-code i chcesz wprowadzić je w Twojej firmie, to skontaktuj się z nami.
Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.
Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć udział w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.