Jak szybko tworzyć aplikacje biznesowe bez kodowania?
Chyba nie znam firmy, która na samą myśl o automatyzacji swoich procesów stwierdziłaby „Nie… To nie dla nas.” Owszem, pojawiają się obawy. Jednak są one związane z samym procesem wdrażania nowych rozwiązań, tzn. długi czas oczekiwania, wysokie koszty, ingerencja w obecne systemy, a i tak nigdy nie ma pewności co do efektu, póki nie przetestujemy wdrażanego rozwiązania. I tutaj zbawienne okazują się platformy typu low-code. To one są odpowiedzią na wszelkie obawy przed digitalizacją procesów.
Według raportu Gartnera do 2024 roku aż 65% aplikacji będzie tworzonych i wdrażanych przy użyciu platform low-code, a ok. 30% organizacji będzie korzystało z co najmniej czterech takich narzędzi (źródło: Magic Quadrant for Enterprise Low-Code Application Platforms, 8.08.2019r.). Szczerze? Ta prognoza w ogóle mnie nie zaskakuje. Low-code pozwala zoptymalizować kluczowe w danym momencie procesy w zaskakująco szybkim czasie, bez zakłócania działania funkcjonujących systemów firmowych. Dzięki temu w nAxiom optymalizujemy zarówno procesy, które są już zdigitalizowane, ale i te, które do tej pory realizowano analogowo. Jakie jeszcze korzyści zapewnia platforma low-code?
Trampolina do przewagi konkurencyjnej
Jeszcze kilka lat temu organizacje nie musiały tak szybko dostosowywać się do zmian zachodzących na rynku. Dziś jest to warunek konieczny osiągania przewagi konkurencyjnej. Powiem więcej! Aby zaistnieć wśród konkurencji, takie zmiany powinniśmy sami kreować! Bez odpowiedniej technologii żadna organizacja nie będzie w stanie tego osiągnąć.
Jedną z kluczowych korzyści low-code jest właśnie możliwość elastycznego dostosowywania technologii do potrzeb biznesu. Co to oznacza? W przeciwieństwie do gotowych rozwiązań informatycznych, które posiadają ściśle określone funkcje, aplikacje tworzone w technologii low-code są szyte na miarę. To oznacza, że możesz zaprojektować je tak, aby w każdym calu odzwierciedlały specyfikę danego procesu.
Zobacz, jak łatwo w kilku prostych krokach możesz stworzyć dowolną aplikację na platformie low-code, ograniczając czas potrzebny na jej budowę i uruchomienie nawet do kilku tygodni.
Jak zbudować aplikację na platformie low-code?
Aplikacje w technologii low-code powstają znacznie szybciej. Łatwiej też dokonywać w nich zmian. A wszystko to bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. Jak to możliwe? Platforma nAxiom w technologii low-code pozwala na budowę aplikacji na bazie już częściowo działających schematów. Nie trzeba tworzyć ich od podstaw. To tak, jak z budową wieży z klocków. Aby ją zbudować, nie musisz tworzyć klocków, ponieważ już je posiadasz. Podobnie jest w przypadku platformy low-code. Masz już gotowe elementy i możesz z nich zbudować, co tylko zechcesz. W ten sposób znaczną część pracy i czasu poświęcasz na opracowanie unikalnej cechy rozwiązania, a nie jego elementów składowych. Co więcej, komponenty stworzone na potrzeby jednej aplikacji mogą być ponownie użyte do tworzenia wielu innych.
Dlaczego aplikacje w low-code buduje się szybciej?
Metoda drag&drop to metoda typu przeciągnij i upuść. Tak właśnie tworzy się aplikację na platformie nAxiom. W oparciu o wizualny interfejs, na którym zamiast kodu widać schemat stopniowo budowanego rozwiązania. I choć low-code nie eliminuje całkowicie kodowania, to związane z tym prace sprowadza wyłącznie do logiki działania systemu. Rezultat? Znacząco szybsze osiągnięcie oczekiwanych efektów przy znacząco niższym nakładzie pracy, a więc i kosztów.
Rys. Procent aplikacji korzystających z low-code w latach 2020-2021
W budowie rozwiązań opartych o platformę low-code najbardziej cenię to, że w tworzenie aplikacji mogą być zaangażowane osoby, które bezpośrednio realizują dany proces – niekoniecznie informatycy. W efekcie nowe rozwiązanie odpowiada oczekiwaniom użytkowników końcowych.
Podsumowując technologię low-code
Low-code to technologia idealnie wpasowująca się w potrzeby dzisiejszych organizacji. Pozwala na bezpieczne testowanie nowych pomysłów, a następnie szybkie ich wdrażanie w formie nowych aplikacji czy też funkcji udoskonalających już istniejące systemy. Z łatwością łączy ludzi, procesy i dane z różnych źródeł. Nie ingeruje w istniejący ekosystem IT. Umożliwia organizacji szybkie reagowanie na zmieniające się oczekiwania klientów i wymagania rynku.
Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.
Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć udział w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.