Dlaczego Twoja organizacja potrzebuje platformy low-code! Dowiedz się z bezpłatnego e-booka.
12.06.2024

Praca z platformą low-code nAxiom to możliwość szybkiego wdrażania aplikacji bez kodowania. Najprostsze aplikacje na platformie nAxiom powstają nawet w 15 minut. Poniżej przedstawiamy skrócone etapy procesu tworzenia aplikacji za pomocą nowoczesnej platformy.

Jedną z wielu zalet platformy low-code jest szyba budowa nowych rozwiązań. Wynika to z tego, że prace nie wymagają kodowania w takiej ilości, jak w przypadku tradycyjnej metody dostarzczania oprogramowania. Aplikacje budowane są bowiem z gotowych komponentów i na bieżąco testowane.

Jak wyglądają etapy procesu tworzenia aplikacji za pomocą platformy low-code?

Platformy low-code zwiększają elastyczność budowania aplikacji oraz znacznie przyspieszają dostęp do nowych funkcjonalności dla użytkownika końcowego.  Platforma nAxiom umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby aplikacji, które traktowane są jak kontenery, w których zestawia się wymagane funkcjonalności. Praca w platformie low-code polega na definiowaniu kolejnych funkcjonalności metodą ‘drag and drop’. Tworzenie funkcjonalności obejmuje kilka kroków.

Na wstępie należy określić model danych, w którym będą przechowywane wymagane informacje. W kolejnym kroku uruchamiany jest kreator, który automatycznie tworzy makietę przyszłej aplikacji, dbając o wygenerowanie wszystkich potrzebnych obiektów.

Zobacz, jak łatwo w kilku prostych krokach możesz stworzyć dowolną aplikację na platformie low-code, ograniczając czas potrzebny na jej budowę i uruchomienie nawet do kilku tygodni.

Makieta składa się z takich składników, jak:

  • Dokument biznesowy – dokument procesu biznesowego. Jest to deklaracja indywidualnej funkcjonalności, która wiąże ze sobą pozostałe składniki.
  • Proces biznesowy - jest to sekwencja stanów, w jakich może znajdować się dokument przetwarzany w danej funkcjonalności.
  • Widok formularza – jest to element interfejsu użytkownika pozwalający zarówno na wprowadzanie, jak i edycję danych. Widok formularza zawiera elementy sterujące przepływem działań w aplikacji.
  • Widok listy – jest to kolejny element interfejsu użytkownika, który z kolei odpowiada za przeglądanie danych.

Następnym krokiem jest etap rozbudowy automatycznie wygenerowanej makiety funkcjonalności w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Publikacja gotowych rozwiązań w nAxiom polega na:

  • zdefiniowaniu pozycji menu użytkownika,
  • powiązaniu pozycji menu z widokiem list lub formularzy,
  • przydzieleniu uprawnień dla odpowiednich ról biznesowych.

Po wykonaniu tych czynności i po zalogowaniu się w nAxiom użytkownik powiązany z daną rolą biznesową może już korzystać z aplikacji.

Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.

Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.