Dlaczego Twoja organizacja potrzebuje platformy low-code! Dowiedz się z bezpłatnego e-booka.
06.06.2024

Zapotrzebowanie na programistów na rynku stale rośnie, a ich ilość jest nieproporcjonalna do potrzeb w zakresie nowych technologii. Platformy klasy low-code mogą przyspieszyć optymalizację procesów biznesowych dzięki zastosowaniu mechanizmów niewymagających prac programistycznych.

Od lat obserwujemy postępującą transformację cyfrową, która sprawia, że zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie wymaga większej ilości narzędzi informatycznych. Potrzebne są nowe aplikacje, programy, rozwiązania i platformy usprawniające działania organizacji funkcjonujących w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Jednocześnie brakuje na rynku wykwalifikowanych programistów, którzy mogliby je dostarczać.Większość organizacji staje więc przed wyzwaniem związanym z usprawnieniem posiadanych systemów, jednocześnie nie posiadając zasobów do ich optymalizacji.

Odpowiedzią na brak specjalistów z branży IT może być zmniejszenie zapotrzebowania na ich usługi. Z pomocą przychodzą platformy low-code, które umożliwiają budowanie aplikacji przez osoby nieposiadające doświadczenia w zakresie kodowania.  

Citizen Developers

Platformy low-code dają możliwość łatwego i szybkiego tworzenia aplikacji bez zaangażowania programistów. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzenie pomysłów biznesowych przez pracowników nieznających języków kodowania, potocznie nazywanych Citizen Developers. Każdy pracownik może być przeszkolony z zakresu wytwarzania aplikacji i być niezależny od programisty.  Low-code i Citizen Developers nie zastąpią tradycyjnego programowania, ale w dużym stopniu mogą go odciążyć.

Platformy niskokodowe

Low-code to technika programowania wykorzystująca małą ilość kodu. Dzięki zastosowaniu mechanizmu Drag & Drop platformy typu low-code umożliwiają wizualne tworzenie aplikacji bez posiadania zaawansowanej wiedzy z zakresu języków programowania.Platformy tego typu są proste w obsłudze, wykorzystują graficzne generatory oraz wbudowane komponenty. Projektowanie w nich aplikacji przypomina układanie puzzli z gotowych elementów takich jak: tabele, pola edycji, listy wyboru, wykresy i innych elementów graficznych. Cały proces powstawania i modyfikowania aplikacji jest szybki i zwinny, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Poznaj nowe podejście do cyfryzacji realizowanej z wykorzystaniem elastycznej platformy low-code, która zapewnia organizacjom wszystko to, czego one potrzebują w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości

Platforma nAxiom

Platforma nAxiom to rozwiązanie typu low-code stworzone w 2019 roku prze spółkę LLCD. Pomaga organizacjom automatyzować procesy wewnętrzne i zewnętrzne oraz sprawnie zarządzać danymi i dokumentami. Składa się z 4 modułów (Workflow Manager, Document Manager, UX/UI Builder oraz Data Modeler), jest elastyczna, intuicyjna i prosta w obsłudze.  
Zalety technologii

Narzędzie dedykowane jest dla firm, w których:

  • istnieje potrzeba modyfikacji istniejących procesów,
  • wdrażanie procesów jest czasochłonne,
  • brakuje kadry zarządzającej i programistów,
  • systemy informatyczne nie są ze sobą zintegrowane,
  • istotne jest szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów,
  • obniżenie kosztów jest priorytetem.

Podsumowanie

Potrzeby biznesowe przedsiębiorstw są coraz większe, procesy wymagają automatyzacji i dostosowania do zmiennych wymagań rynku. Konieczność zastosowania platform low-code pojawia się zatem w każdej organizacji, która chce w krótkim czasie zwiększyć produktywność oraz osiągnąć przewagę konkurencyjną. Dzięki zastosowaniu technologii low-code programowanie staje się teraz znacznie szybsze, mniej skomplikowane i dostępne dla większej ilości osób.

Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.

Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.