Co należy mieć na uwadze wdrażając systemy low-code i no-code?
Wiele firm działających w Polsce i na całym świecie rozpoczęło prace nad transformacją cyfrową. Z uwagi na okoliczności pandemiczne transformacja nabrała jeszcze większego tempa. Okazało się, że zadania, projekty oraz liczne plany na kolejne lata muszą zostać zrealizowane o wiele szybciej, niż planowano.
W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje coraz to nowszych i efektywniejszych rozwiązań, które nie wymagają ogromnych nakładów finansowych oraz czasowych. Dużą popularność zaczęły zyskiwać systemy low-code i no-code.
Systemy low-code i no-code – wdrażanie
Wdrażanie aplikacji z zastosowaniem nowoczesnych systemów nigdy nie było łatwiejsze. Eksperci z branży przewidują, że w najbliższym czasie ponad połowa aplikacji będzie tworzona za pomocą technologii low-code i no-code. Innowacyjne platformy pozwalają na tworzenie oprogramowania bez znajomości lub z niewielką znajomością programowania. Systemy low-code i no-code oferują ustandaryzowany zestaw narzędzi, funkcji i środowisk zaprojektowanych z myślą o szybkim rozwoju aplikacji.
Do czego mogą być wykorzystane systemy low-code i no-code?
Platformy low-code to wygodne i w pełni bezpieczne, innowacyjne rozwiązania dla firm, które umożliwiają pracę na dużych ilościach danych. Mogą integrować się z innymi aplikacjami oraz pozwalają na łatwą modyfikację i rozwój aplikacji. Pod względem zastosowania i bezpieczeństwa nie różnią się one od tradycyjnych systemów stworzonych z myślą o automatyzacji procesów w firmie.
Poszukiwania rozwiązania na miarę potrzeb warto rozpocząć od identyfikacji najważniejszych obszarów wymagających wdrożenia dedykowanych narzędzi. Przykładowo, może być to automatyzacja procesów, które wcześniej musiały być wykonywane ręcznie, takich jak przekazywanie papierowych dokumentów. Cyfryzacja dokumentów nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas, ale także będzie miała pozytywny wpływ na środowisko. Platformy low-code i no-code mogą być wykorzystane do automatycznego przepływu dokumentów czy organizacji zadań w firmie.
Czy systemy low-code i no-code to odpowiednie platformy dla mnie?
Dziś wielu programistów pracuje dla zagranicznych firm, co sprawia, że pracowników z sektora IT zwyczajnie brakuje na rynku. Z kolei istniejące zespoły IT są zazwyczaj przeładowane zadaniami. Bardzo przydatne okazuje się wykorzystanie platform low-code i no-code, które idealnie nadają się do tworzenia różnego rodzaju aplikacji. Wykorzystują one graficzne kreatory oraz nowoczesne rozwiązania software’owe, znacznie ułatwiając tworzenie wspomnianych aplikacji.
Poznaj nowe podejście do cyfryzacji realizowanej z wykorzystaniem elastycznej platformy low-code, która zapewnia organizacjom wszystko to, czego one potrzebują w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości
Czy korzystanie z platformy low-code i no-code jest drogie?
Koszt budowy aplikacji na platformie low-code i jej późniejsze utrzymanie oraz rozwój jest wielokrotnie mniejszy niż jej budowa i modyfikacja tradycyjnym sposobem.
Czy systemy low-code i no-code są dopasowane do moich potrzeb?
Przede wszystkim, warto upewnić się, że wybrana platforma spełnia potrzeby i oczekiwania firmy. Szeroki wybór możliwości dostępnych na rynku umożliwia dobór rozwiązania na miarę własnych potrzeb, niemniej jednak różni producenci mogą oferować zróżnicowane systemy low-code i no-code. Warto sprecyzować swoje cele biznesowe, aby upewnić się, że dane rozwiązanie będzie obsługiwane przez wybraną platformę.
Polecamy użycie platform o charakterze uniwersalnym takie jak platforma nAxiom. Pozwoli to uniknąć rozczarowań gdy okaże się, że na wybranej platformie chcielibyśmy zbudować aplikacje z funkcjonalnością niewspieraną przez tą platformę.
Jak wykorzystać systemy low-code?
Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, chcesz dowiedzieć się więcej o systemach low-code, skontaktuj się z nami. W nAxiom pomożemy zmienić Twoje pomysły w gotowe rozwiązania. Wspieramy firmy w tworzeniu wydajnego i bezpiecznego oprogramowania, które pomaga w usprawnieniu i automatyzacji procesów biznesowych z wykorzystaniem minimalnego wsparcia programistów lub korzystając z własnych zasobów.
Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.
Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć udział w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.