Dlaczego Twoja organizacja potrzebuje platformy low-code! Dowiedz się z bezpłatnego e-booka.
12.06.2024

Platformy low-code cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na ich popularność składa się kilka czynników. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć pięć korzyści wynikających z wdrożenia rozwiązań zbudowanych w technologii low-code.

Systemy low-code znacznie ułatwiają życie programistom. Ich zastosowanie uwalnia developerów od wykonywania wielu żmudnych, powtarzalnych i czasochłonnych zadań, co korzystnie wpływa na tempo tworzenia aplikacji biznesowych, a także na ich jakość. Analitycy oraz eksperci śledzący rynek IT zgodnie zauważają, że przychody ze sprzedaży platform low-code będą rosnąć w dwucyfrowym tempie. Dlatego w tym artykule przedstawiamy powody, dla których warto rozważyć inwestycję w tego typu narzędzia.

1. Przyspieszają czas wprowadzenia aplikacji na rynek

Jedną z kluczowych korzyści wynikających z zastosowania platform low-code jest tempo wdrażania aplikacji biznesowych. Według analityków Forrestera zastosowanie technologii low-code, pozwala tworzyć oprogramowanie dedykowane dla firm nawet dziesięć razy szybciej aniżeli przy użyciu konwencjonalnych metod wytwarzania oprogramowania. Choć nadal trzeba poświęcić czas na definiowanie wymagań projektów i celów biznesowych, to gotowe szablony, metoda „przeciągnij i upuść” oraz modele danych pomagają znacznie skrócić czas wprowadzania aplikacji na rynek.

2. Zwiększają produktywność

Dzięki wykorzystaniu gotowych elementów, platformy niskokodowe eliminują potrzebę pisania dużej ilości kodu. Tym samym programiści mają czas na wykonywanie innej pracy, polegającej na tworzeniu złożonych i istotnych dla biznesu projektów.

3. Zwiększają zwinność

W obecnym świecie  umiejętność szybkiego dostosowania się do zmian zachodzących na rynku i reagowania na potencjalne możliwości ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu biznesowego. Tradycyjne podejście jest zbyt czasochłonne, co osłabia pozycję rynkową przedsiębiorstwa. Wykorzystanie platform low-code może pomóc w przygotowaniu systemów, które spełniają niemal nieskończoną listę potrzeb – szybko i przy minimalnym ryzyku.

Poznaj nowe podejście do cyfryzacji realizowanej z wykorzystaniem elastycznej platformy low-code, która zapewnia organizacjom wszystko to, czego one potrzebują w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości

4. Ułatwiają zarządzanie aplikacjami

Przy tworzeniu rozwiązań cyfrowych z wykorzystaniem tradycyjnego programowania, ich utrzymanie i aktualizacja przysparzają wiele trudności. Ten rodzaj podejścia programistycznego z reguły wiąże się z koniecznością ręcznego naprawiania błędów lub dodawania nowych funkcji przez zespoły IT. Biorąc pod uwagę, to że platformy niskokodowe składają się z gotowych i przetestowanych modułów, zmiany w aplikacjach można wprowadzać z łatwością i bez ryzyka niezgodności.

5. Łączą działy biznesu oraz IT

W wielu firmach działy biznesowe oraz IT funkcjonują jako dwie oddzielne wyspy. Tymczasem wprowadzanie jakichkolwiek zmian w procesach biznesowych wymaga współpracy wszystkich pracowników.  Platformy low-code przyczyniają się do wzmocnienia pozycji tzw. programistów obywatelskich (Citizen Developer). Są to pracownicy spoza działów IT,  samodzielnie tworzący potrzebne im aplikacje biznesowe. Z kolei dział IT może pełnić funkcję mentorską, współpracując z programistami obywatelskimi i wspierając ich działania. W rezultacie low-code rozwiązuje również w naturalny i korzystny dla obu stron  problem shadow IT.

Opisz nam swój problem, a my podpowiemy, jak możesz go rozwiązać.

Każde skierowane do nas pytanie traktujemy bardzo poważnie. Jeśli przedstawisz nam swoje potrzeby, na spotkaniu wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie nAxiom, opowiemy i dostarczymy Ci dodatkowe materiały. A jeśli chcesz wziąć w webinarium powiemy, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie online i jakiej tematyki będzie dotyczyć.